تبلیغات

آینده ایران اسلامی سرشار از علم و معنویت +فیلم

امام جمعه اهواز گفت : بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری ، ایران اسلامی آینده ای سرشار از علم و معنویت خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری در خطبه های نماز وحدت بخش جمعه اهواز با اشاره به دیدار مدال آوران دانشگاه صنعتی شریف با مقام معظم رهبری افزود : در این دیدار مدال آوران این دانشگاه ، مدال های خود را به معظم له اهدا کردند و رهبر معظم انقلاب با قبول این هدایاها این جوایز را به خود دانشجویان پس دادند.

وی با اشاره به اینکه همه باید برای پیشرفت و توسعه علمی کشور تلاش کنیم اظهارداشت : در استان خوزستان نخبگان ،  فرهیختگان  و شرکت های دانش بنیان حضوری فعال  دارند و باید ضمن حمایت از این عزیزان شاهد پیشرفت و توسعه کشور و استان باشیم.

خطیب جمعه اهواز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واقعه مسجد گوهر شاد در  17 دی سال 1314 ادامه داد : دراین روز جمعی از علما و مردم در اعتراض به قانون کشف حجاب توسط رضا خان در مسجد گوهر شاد تجمع کردند که به وسیله حکومت رضاخان مورد  هجوم قرار گرفتند و جمعی از این عزیزان به شهادت رسیدند.

آیت الله موسوی جزایری گفت : رضا خان با الهام از سیاست دیکته شده ی انگلیس و پیروی از مربی اش آتاتورک حجاب را می خواست از سر بانوان ایرانی بردارد و به اسم آزادی بسیاری از زنان مومنه را مورد اهانت ،  ضرب و شتم ،  شکنجه و زندانی کرد و برخی هم به شهادت رسیدند و در اعتراض به قانون کشف حجاب بعضی از علما از جمله در  استان خوزستان مثل آیت الله سید محمد باقر حکیم از ایران خارج شدند و به عراق عزیمت کردند و تا سال 1320 برنگشتند.

وی همچنین با اشاره به  قیام و اعتراض مردم در 19 دی ماه سال 1356 در اعتراض به مقاله جسارت آمیز روزنامه ی اطلاعات به حضرت امام خمینی (ره) توسط رژیم محمد رضا شاه پهلوی افزود : مردم در اعتراض به این جسارت حکومت پهلوی به خیابان ها ریختند و راهپیمایی بزرگی را برگزار کردند و با این حرکت مردمی لحظه به لحظه انقلاب اسلامی به پیروزی نزدیک تر شد.

                                                                         دانلود

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی به صورت خودکار جمع آوری شده است در صورت وجود مشکل از طریق neo_blog@yahoo.com با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار